Stracił prawo jazdy

0
fot. RB

W centrum miejscowości pędził z prędkością 124 km/h. Kosztowało go to utratę prawa jazdy.

26 stycznia przed godziną 9.00 w Gostyni (gmina Wyry) na ul. Rybnickiej policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego autem osobowym, który rażąco naruszył przepisy dotyczące dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Mieszkaniec Gostyni pędził, mając na liczniku 124 km/h. To o 74 km/h więcej niż pokazywał znak drogowy. Mundurowi nie mieli wyjścia i musieli zatrzymać jego prawo jazdy. Dodatkowo ukarali mandatem kierowcę mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Po przesłaniu informacji do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem prawa jazdy – za pierwszym razem na trzy miesiące. Jeśli w tym okresie kierowca zostanie przyłapany na kierowaniu pojazdem, czas odebranie prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje już cofnięciem uprawnień.

(J), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here