Strajkujący nauczyciele poszli na święta do domu. Wrócą 23 kwietnia

1
Życzenia od strajkujących nauczycieli ZSS nr 8 w Tychach, 19.04.2019 r.; fot. ZB

Strajkujący nauczyciele poszli na święta do domu. Wrócą 23 kwietnia. W Wielką Sobotę i podczas Świąt Wielkanocnych nauczyciele nie będą strajkować, bo – jak usłyszeliśmy – to nie są dni robocze. Na przykład strajkujący nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach opuścili szkolny budynek dzisiaj (19 kwietnia) po godz. 12. Wrócą do strajku, jak zapowiedzieli, 23 kwietnia.

Strajkujące nauczycielki: Annę Stankowską-Danielczyk (przewodnicząca koła Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach) oraz Beatę Mroczek (przewodniczącą organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” ZSS nr 8 w Tychach) spotkaliśmy dzisiaj (19 kwietnia) przed wejściem do strajkującego I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. Roznosiły żółte karteczki z wydrukowanymi życzeniami świątecznymi („Drogie koleżanki i Koledzy! Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiara w sens życia. Łącząc się z Wami – Nauczyciele ZSS nr 8 w Tychach”) i swoiste pisanki z wykrzyknikiem – symbolem strajku nauczycieli. Strajkujący, jak usłyszeliśmy, roznieśli już ok. 25 takich życzeń.

Anna Stankowska-Danielczyk i Beata Mroczek zaprosiły „Nowe Info” do Zespołu Szkół Specjalnych nr 8. Jak poinformowała przewodnicząca Mroczek, strajkowało tu dzisiaj (19 kwietnia) 62 nauczycieli, stanowi to ok. 65 proc. wszystkich pedagogów tej placówki.

Odwiedziliśmy strajkujących w ostatnim przedświątecznym momencie. Po godz. 12.00 protestujący nauczyciele opuścili ZSS nr 8. Wrócą tu, by dalej strajkować, ale dopiero po świętach, czyli 23 kwietnia. Strajk bowiem, jak usłyszeliśmy, obejmuje tylko dni robocze.

Strajkujący nauczyciele ZSS nr 8 w Tychach, 19.04.2019 r.; fot. ZB

(icz)

1 KOMENTARZ

  1. I nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać, patrząc na „tych” nauczycieli?! Nie wiadomo, co powiedzą o swoim poczuciu, gdy czas strajku minie…?!

Dodaj komentarz