Strażacki festyn, bieg i zbiórka na wózek dla Zuzanny

0
Zuzia Raczkowska z Dariuszem Laksą na mecie w Świerczyńcu, 2016 r. fot. J. Jędrysik

W najbliższą sobotę, 14 lipca w Świerczyńcu (gmina Bojszowy)  sporo będzie się działo. Najpierw IV Świerczyniecki Bieg Uliczny, potem XI Fojer Fest – festyn organizowany przez miejscowych strażaków. W trakcie imprezy biegowej odbędzie się też charytatywna zbiórka na zakup wózka dla niepełnosprawnej Zuzanny Raczkowskiej.

Zuzia na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Mieszkająca w Gliwicach nastolatka cierpi na porażenie czterokończynowe. Od lat bierze udział w biegach. Asystują jej znani zawodnicy. Np. w 2016 r. pokonała trasę Orlen Warsaw Marathon wraz z ministrem sportu i byłym 400-metrowcem Witoldem Bańką, maratończykiem Dariuszem Laksą oraz Pawłem Czapiewskim, medalistą mistrzostw świata i halowym mistrzem Europy na 800 m.
Zuzia Raczkowska uczestniczyła też w Świerczynieckich Biegach Ulicznych z Dariuszem Laksą. W najbliższą sobotę wystartuje z Maciejem „Glebą” Florkiem, który jest zwycięzcą 1. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, choreografem i twórcą wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych w Europie, Ameryce i Afryce. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich, m.in. w Nowym Yorku, Chicago, Zurychu, Berlinie, Sankt Petersburgu, Paryżu czy Wiedniu.
Plan XI Fojer Fest – za remizą OSP Świerczyniec
Będą atrakcje dla dzieci, dmuchaniec.

8.00–14.45 – IV Świerczyniecki Bieg Uliczny,
15.00 – wystawa samochodów klasycznych oraz strażackich,
20.00 – koncert zespołu Krzywa Alternatywa z Oświęcimia (mieszanka rocka, reggae, ska, punku i jazzu),
21.00 – zabawa taneczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here