Strażacy pomogli mężczyźnie z urazem głowy

0
Miejsce zdarzenia; fot. DLAP

Dziś (1 kwietnia) ok. godz. 19.00 w rejonie ronda u zbiegu ulic: Jaśkowickiej i Stoczniowców 70 w Tychach strażacy udzielali pomocy mężczyźnie z urazem głowy.

Jak słyszymy od kapitana Tomasza Kostyry, rzecznika prasowego KM Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, o godz. 19.04 tyska komenda PSP otrzymała informację od przechodniów, że na skrzyżowaniu ulic: Jaśkowickiej i Stoczniowców 70 znajduje się starszy mężczyzna potrzebujący pomocy.

– Pierwszej pomocy mężczyźnie z urazem głowy udzielił jeden z przechodniów, który jest ratownikiem medycznym. Strażacy kontynuowali tę pomoc, zabezpieczali miejsce zdarzenia i udzielali wsparcia psychicznego poszkodowanemu. Mężczyzna jest okryty folią termoizolacyjną. Obecnie czekamy na przyjazd pogotowia – mówi kpt. T. Kostyra, rzecznik prasowy KM PSP.

Na zrobionym przez nas zdjęciu widać rower. Kapitan Kostyra nie był jednak w stanie odpowiedzieć nam czy ranny mężczyzna jechał rowerem i uległ wypadkowi, czy do urazu doszło w innych okolicznościach.

[AKTUALIZACJA]

Portal 112Tychy.pl poinformował, że o godz. 20.30 mężczyzna (ok. 70 lat) znalazł się pod opieką ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego.

(J)

Młody człowiek w drgawkach na chodniku. Pomógł mu dzielnicowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here