Studenci SGH stwierdzili, że Tychy to „Gmina na 5”

0
fot. ZB
Reklama

Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, przyznało miastu Tychy tytuł „Gmina na 5” – informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. Oceniano „jak gminy wywiązują się z powierzonych zadań i pokładanych w nich oczekiwań oraz jakich używają narzędzi i metod do realizacji swoich funkcji”.

– Wyniki rankingu i efekty badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa SGH, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców, przedstawiono podczas zdalnego Forum „Gmin na 5!” organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie – mówi Ewa Grudniok, rzecznik UM Tychy. – Konferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto ma ona służyć wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.

Organizatorzy rankingu podkreślają, że od początku badania, głównym celem projektu „Gmina na 5!” była analiza funkcjonowania gmin w Polsce. W dalszym ciągu istotnym elementem w tym względzie pozostaje komunikacja drogą elektroniczną pomiędzy gminami, a potencjalnymi inwestorami oraz przedsiębiorcami, jak również innymi interesariuszami. W czasie pandemii elementem ten zyskał na znaczeniu. Analizowano, jak gminy wywiązują się z powierzonych zadań i pokładanych w nich oczekiwań oraz jakich używają narzędzi i metod do realizacji swoich funkcji.

Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „Gmina na 5!” znalazły się, jak słyszymy, m.in.: Gdynia, Wrocław, Złotów, Sieradz, Sosnowiec, Tarnów, Nowa Ruda, Rypin, Sokołów Podlaski, Zebrzydowice, Białogard, Jawor, Mysłowice, Środa Wielkopolska, Łęczna, Wesoła (Warszawa), Kielce, Rybnik, Bielsko-Biała, Gdynia, Płock.

(pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here