Superpuchar nie dla GKS Tychy

0
Hokeiści z Jastrzębia (zielone stroje) pierwszy raz w historii klubu zdobyli Superpuchar Polski; fot. Łukasz Sobala

Hokeiści GKS Tychy przegrali dziś (20.10) w spotkaniu o Superpuchar Polski z JKH GKS Jastrzębie 2:3. O wyniku zadecydowała druga tercja, w której tyszanie stracili trzy bramki.

Przez niemal całą pierwszą tercję oba zespoły nie potrafiły otworzyć wyniku. W końcu na kilkadziesiąt sekund przed końcem gola dla GKS Tychy zdobył Alex Szczechura.

W drugiej tercji jastrzębianie odrobili straty, a potem wyszli na prowadzenie. Najpierw Johna Murraya pokonał Łukasz Nalewajka, a potem Maciej Urbanowicz. To podrażniło tyszan, którzy wyrównali po strzale na raty Bartłomieja Jeziorskiego. Przyjezdni znów szybko wpisali się na listę strzelców i ponownie objęli prowadzenie po golu Rafała Nalewajki.

Jak się okazało, to była ostatnia bramka w meczu, a podopieczni Roberta Kalabera po raz pierwszy w historii zdobyli Superpuchar Polski.

20 października 2020, Stadion Zimowy w Tychach

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Bramki:

1:0: Szczechura (Seed, Mroczkowski) 19:24
1:1: Ł. Nalewajka (Bryk) 24:38
1:2: Urbanowicz (Klimicek) 27:24
2:2: Jeziorski 27:53
2:3: R. Nalewajka (Michałowski, Jarosz) 33:06

GKS Tychy: Murray – Novajovsky, Havlik; Jeziorski, Komorski, Gościński – Kotlorz, Seed; Marzec, Galant, Dupuy – Pociecha, Kogut; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Bizacki; Gruźla, Rzeszutko, Krzyżek.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Klimicek, Kostek; Phillips, Hovorka, Urbanowicz – Bryk, Górny; Sawicki, Rac, Kasperlik – Jass, Horzelski; Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński; Jarosz, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.