Świadkowie pilnie poszukiwani

1
fot. ZB

W poniedziałek 21 października Komenda Miejska Policji w Tychach, ramach kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz!”, opublikowała listę zdarzeń drogowych, prosząc osoby, które były ich świadkami, lub dysponują wiedza o tych zdarzeniach, by skontaktowały się z policjantami Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach (al. Bielska 46, pokój nr 41, tel. 325-63-69 lub 325-63-63).

Jak poinformowała asp. szt. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, lista niewyjaśnionych spraw dotyczy następujących zdarzeń drogowych:

– 30 września 2019 r. o godz. 17:00 w Tychach na odcinku ul. Beskidzkiej, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Fabryczną oraz ul. Przemysłową, kierujący nieustalonym pojazdem ciężarowym, w nieznanych okolicznościach, uszkodził samochód osobowy marki Citroen C3 o nr rej. SK 69…, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

– 4 października 2019 r. o godz. 17:30 w Tychach na ul. Husarii Polskiej 28, kierujący nieustalonym pojazdem, w nieznanych okolicznościach, uszkodził prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Audi A2 o nr rej. ST 54…, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

– 6 października 2019 r. pomiędzy godz. 16:50 a 19:10, w rejonie parkingu dla autokarów stadionu zimowego przy ul. de Gaulle’a 2 w Tychach, kierujący nieustalonym pojazdem, w nieznanych okolicznościach uszkodził prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Seat Ibiza o nr rej. ST 40…, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Od 11 października 2019 r. godz. 20:00 do 14 października godz. 08:15 w Tychach na parkingu przy stadionie MOSiR, przy ul. Andersa 22, kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany, biały samochód marki Opel Corsa o nr rej. KR4K…, powodując uszkodzenie prawego zewnętrznego lusterka, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

– 12 października 2019r. pomiędzy godz. 19:00 a 21:00 w Tychach na parkingu przy ul. Dmowskiego 7, kierujący nieustalonym pojazdem, w nieznanych okolicznościach, uszkodził prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Seat Ibiza o nr rej. ST 83…, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

– W okresie od 12 października 2019 r. godz. 15:00 do 13 października godz. 16:40 w Tychach na ul. Wojska Polskiego na wysokości klatki z nr 7, kierujący nieznanym pojazdem najechał na zaparkowany samochód marki VW Passat o nr rej ST 38…, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

– 15 października 2019 r. od godz. 7:20 do godz. 7:30 w Tychach na remontowanym odcinku ulicy Beskidzkiej (rejon włączenia się do ruchu z al. Niepodległości w kierunku Bielska-Białej) nieznany kierujący, samochodem nieustalonej marki i numerze rejestracyjnym, podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym marki Scania R440 o nr rej. WP 42… powodując uszkodzenie ciężarówki, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!” trwa od 2011 r. – mówi asp. szt. Barbara Kołodziejczyk. – Dzięki zgłoszeniom mieszkańców tyscy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. zdarzeń drogowych, kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na pomoc mieszkańców i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

(vis)

1 KOMENTARZ

  1. ……chyba ten „tytuł: kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz!”, raczej pasuje do jednostek policji i w szczególności do „straży miejskiej” w Bieruniu i w innych miejscowościach, bo gdy się dzwoni, zawiadamia, to chyba się nie akceptuje, a reaguje, ale „trzeba mieć argumenty”, jak w przypadku „mikołowskiej policji”, która wszelkie zgłoszenia, olewa, solidarnie z mikołowską „strażą miejską”, a ‚po koleżeńsku” ze „strażą miejską” w Bieruniu……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here