I Świąteczny Mecz Charytatywny z ministrem Bańką

0

I Świąteczny Mecz Charytatywny z ministrem Bańką. W sobotę 17 grudnia w Tyskiej Hali Sportowej rozegrany został I Świąteczny Mecz Charytatywny między drużynami piłkarskimi samorządowców (kapitan: tyski radny Jakub Chełstowski) i sportowców (kapitan: minister sportu i turystyki Witold Bańka). Podczas meczu zbierano pieniądze dla Fundacji Dziecięcy Kolorowy Świat Marzeń. W sumie przekazano tej organizacji 4202,26 zł, w tym czek na 3 tys. zł od organizatora imprezy: Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Obie drużyny walczyły dzielnie, ale już na początku sportowcy strzelili bramkę i z każdą minutą ich przewaga nieubłaganie wzrastała. Nie pomogła przerwa, podczas której na parkiet wyszli młodzi tancerze z grupy Tito Dance Studio, prezentując swoje umiejętności. W przerwie też Jakub Chełstowski, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną z Dariuszem Wenceplem, wiceprezesem STNMO wręczyli przedstawicielkom Fundacji Dziecięcy Kolorowy Świat Marzeń czek na 3 tys. zł.

Druga połowa również nie była łaskawa dla samorządowców. Radny Marek Gołosz dopiero przy stanie 12:0 dla sportowców, strzelił drużynie Witolda Bańki pierwszą bramkę. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 13:13, dzięki znacznej przewadze liczebnej, sercu do walki i umiejętnościom, wpuszczonym na parkiet przeciw drużynie ministra dzieciom z drużyny „Siódemka Tychy”.

W atmosferze zabawy, po zakończeniu gry, minister Bańka (strzelił w meczu jedną bramkę) wręczył sportowe upominki. Między innymi piłkę otrzymała Hania Derej, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach, która poprawnie wymieniła nazwę fundacji, na rzecz której zorganizowano tę imprezę.

Oprócz symbolicznego czeku wręczonego przez Jakuba Chełstowskiego i Dariusza Wencepla fundacja otrzymała również 1202,26 zł ze skarbony, do której w trakcie meczu można było wrzucać wolne datki. Tak więc Fundacja Dziecięcy Kolorowy Świat Marzeń otrzymała w sumie dzięki organizatorom imprezy 4202,26 zł zł.

Głównym celem działania Fundacji Dziecięcy Kolorowy Świat Marzeń jest udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, osieroconym oraz chorym, rodzinom wielodzietnym będącym w trudnej sytuacji materialnej.

Nasz reportaż wideo z imprezy przedstawimy w najbliższym czasie.