Święcenie pojazdów. Rowerami będzie można wjechać do kościoła

0
Święcenie pojazdów w Tychach w 2018 r.; fot. ZB

Jutro (28 lipca) w parafii pw. św. Krzysztofa w Tychach już po raz 26 odbędzie się święcenie pojazdów. To jedna z największych tego typu uroczystości w Polsce. Święty Krzysztof jest oficjalnym patronem miasta Tychy. 

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, jutrzejsza (28.07.2019r.) uroczystość świecenia pojazdów rozpocznie się o godzinie 11.30 mszą świętą w kościele św. Krzysztofa (ul. Wyszyńskiego 1), która odprawiona zostanie w intencji kierowców przez ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego. Po mszy św. (ok. 12.30-13.30) odbędzie się święcenie pojazdów.

– Kierowców chcących poświęcić swoje samochody prosi się o umieszczenie za przednią szybą lub wycieraczką białej kartki formatu A4 – mówi E. Grudniok. – Policja i straż miejska samochód taki będzie kierowała w wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9.00.

W związku ze świętem, ja słyszymy, zostanie zamknięty ruch na ulicach: Wyszyńskiego (od al. Niepodległości do ul. Edukacji), Wyszyńskiego (od al. Niepodległości do ul. Dąbrowskiego, bez ul. Dąbrowskiego), Edukacji (od ul. Filaretów do Elfów; w przypadku większej ilości pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco).

Święcić można nie tylko samochody. Rzecznik UM Tychy informuje, że dla rowerzystów zaplanowano w tym roku specjalną uroczystość o godz. 16.15 (rowerami będzie można wjechać do kościoła).

Jak informuje rzecznik UM Tychy w związku z niedzielną (28 lipca) uroczystością komunikacja miejska w rejonie święcenia pojazdów zostanie wstrzymana między 12.00 a 13.30. Część autobusów i trolejbusów będzie kursowała w tych godzinach zgodnie z następującym schematem:

Trolejbusy linii B od przystanku „Tychy Pływalnia” do przystanku „Tychy
Osiedle O”
 będą kursowały po trasie linii E tj. ulicami: Grota Roweckiego i Jana Pawła II.
Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Edukacji”, „Tychy Filaretów”, „Tychy Szpital Wojewódzki”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Lodowisko”. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

Autobusy linii: R, 1, 291 kończące dotychczas swoje kursy na przystanku „Tychy Szpital  Wojewódzki”, zakończą swoją jazdę na przystanku „Tychy Urząd Miasta”. Przystanek „Tychy Urząd Miasta” będzie dla tych linii przystankiem początkowym. Autobusy nie obsłużą przystanków: „Tychy Tęcza”, „Tychy Szpital Wojewódzki”.

Autobus linii nr 254 (w kierunku Wartogłowca) dojedzie do przystanku „Tychy Urząd Miasta”, następnie, po wykonaniu nawrotu na al. Niepodległości pojedzie do przystanku „Tychy Pływalnia” i dalej według swojej trasy. Autobus nie obsłuży przystanków: „Tychy Tęcza”, „Tychy Szpital Wojewódzki”, „Tychy Filaretów”, „Tychy Edukacji”.

Autobusy linii: PAP3, L, 4, 21, 75, 82, 137, 273, 551, 686 kursujące w kierunku Paprocan i zajezdni, po obsłudze przystanku, „Tychy Urząd Miasta” pojadą ulicami: Darwina, Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego, Al. Jana Pawła II,  do przystanku „Tychy Osiedle O” i dalej zgodnie z trasą przejazdu. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobusy nie obsłużą przystanków: „Tychy Tęcza”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Lodowisko”.

Autobusy linii: W, 2, 31, 262 kursujące w kierunku Bierunia, Lędzin i Wartogłowca,
po obsłużeniu przystanku, „Tychy Urząd Miasta” pojadą ulicami: Darwina, Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego, Al. Jana Pawła II, Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzką, Oświęcimską. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobusy nie obsłużą przystanków: „Tychy Tęcza”, „Tychy Szpital Wojewódzki”.

Autobus linii nr 54, kursujący w kierunku Imielina,  podstawi się na przystanek „Tychy Osiedle O” (kierunek „Tychy Paprocańska”) i do przystanku „Tychy Wartogłowiec Wiadukt” pojedzie ulicami: Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzką. Autobus nie obsłuży przystanków: „Tychy Lodowisko”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Szpital Wojewódzki”.

Autobus linii PAP2 od przystanku „Tychy Pływalnia” do przystanku „Tychy Osiedle O” będzie kursował po trasie linii trolejbusowej E, tj. ulicą Grota Roweckiego i Al. Jana Pawła II.
Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Edukacji”, „Tychy Filaretów”, „Tychy Szpital Wojewódzki”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Lodowisko”.

– Autobusy i trolejbusy będą obsługiwały wszystkie przystanki na trasach objazdowych – mówi Ewa Grudniok. – W przypadku wcześniejszego zakończenia święcenia pojazdów i wznowienia ruchu na zamkniętym odcinku, zostaną przywrócone obowiązujące trasy przejazdu autobusów i trolejbusów.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here