Święto Policji w teatrze

0
Przemawia insp. Dariusz Nowak, szef Komendy Miejskiej Policji w Tychach fot. ZB

Święto Policji w teatrze. W poniedziałek, 18 lipca, z okazji zbliżającego się Święta Policji (przypada 24 lipca), w Teatrze Małym w Tychach odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział tyscy stróże prawa. Wręczono akty mianowania na wyższe stopnie i medale.

Inspektor Dariusz Nowak, szef Komendy Miejskiej Policji w Tychach, w swoim okolicznościowym przemówieniu m.in. dziękował policjantom i pracownikom cywilnym komendy za ofiarną służbę. Dziękował również rodzinom policjantów za wsparcie i wyrozumiałość. Następnie przedstawiono krótką historię polskiej policji.

Obecny na uroczystości insp. Roman Rabsztyn, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wraz z insp. Dariuszem Nowakiem, wręczyli 94 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Jedna osoba została odznaczona złotym, a dwie srebrnym medalem za długoletnią służbę w policji. Trzech pracowników cywilnych otrzymało uroczyste listy gratulacyjne.

Gościem na poniedziałkowym apelu był m.in. gen. Roman Polko oraz przedstawiciele władz miasta. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here