Szlak kolejowy do Wisły wciąż zamknięty

0
Pociąg; fot. ZB
Reklama

W związku z niedotrzymaniem terminu dostarczenia urządzeń pozwalających na bezpieczne poruszanie się pociągów na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów, szlak kolejowy do Wisły pozostaje wciąż zamknięty – poinformował nas Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Koleje Śląskie informują, że w związku z wciąż aktualnym zamknięciem szlaku kolejowego do Wisły wszystkie kursy pociągów linii S6 zostaną skrócone do relacji Katowice – Pszczyna – Katowice. Kurs pociągu Kubalonka (linii S7) zostanie skrócony do relacji Gliwice – Chybie – Gliwice.

W zamian, jak słyszymy, uruchomione są cztery linie autobusowe.  Autobusy będą kursować zgodnie z zaktualizowanym rozkładem jazdy (www.kolejeslaskie.pl).

– Z pociągów na autobusy i z autobusy na pociąg przeprowadzi pasażerów pracownik w charakterystycznej pomarańczowej kamizelce z logo Kolei Śląskich – informuje Tomasz Musioł. – Prosimy stosować się do poleceń obsługi celem bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia procesu przesiadki. Dziękujemy za dobrą współpracę. Konduktor jest do państwa dyspozycji; pomoże wyjaśnić wszelkie problemy związane z podróżą.

W nowej organizacji ruchu zmianie ulega lokalizacja niektórych przystanków w Skoczowie: przystanek Skoczów Dworzec Kolejowy – nowa lokalizacja to plac przed Dworcem Kolejowym; przystanek Skoczów Bajerki – nowa lokalizacja przy ulicy Góreckiej; przystanek Skoczów Górny Bór zostaje zlikwidowany.

Reklama

Całodobowo informacji udziela infolinia Kolei Śląskich tel. +32 428 88 88.

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here