Szpital Megrez otrzymał stetoskopy do badania chorych na odległość

0
Przekazanie stetoskopów, fot. WSS Megrez
Reklama

Dzisiaj (6 października) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach otrzymał od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych 5 bezprzewodowych stetoskopów, które umożliwiają badanie chorych na odległość. Sprzęt ten pomoże w leczeniu osób zakażonych koronawirusem.

Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik prasowa szpitala należącego do gminnej spółki Megrez, poinformowała, że tyski szpital jest jednym z dwóch w Polsce, który otrzymał bezprzewodowe stetoskopy. Urządzenia te, jak słyszymy, są innowacyjnymi urządzeniami opartymi na sztucznej inteligencji. Umożliwiają zdalne badanie płuc i serca. Pacjent przykłada taki stetoskop we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Chorzy mogą samodzielnie wykonywać badanie w dowolnym miejscu i czasie, kierując się wskazówkami specjalnej aplikacji albo lekarza. Wyniki wszystkich badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza.

– Bezprzewodowe stetoskopy odpowiadają zgłaszanym oczekiwaniom lekarzy i pielęgniarek na wsparcie sprzętem wspomagającym ich pracę zwłaszcza z pacjentami zakażonymi koronawirusem – mówi Mariola Szulc, prezes spółki Megrez – Teraz aparaty trafią w ręce personelu medycznego, który będzie sprawdzał w praktyce wachlarz możliwości ich zastosowania. Docelowo chcielibyśmy, żeby takie urządzenia trafiły na wyposażenie wszystkich oddziałów naszego szpitala.

– Zdrowie jest najważniejsze – podkreśla Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW. – Dlatego w krytycznym okresie pandemii sięgamy po najnowocześniejsze technologie, by wspierać leczenie chorych i chronić przed zarażeniem szpitalny personel.

– To idealne rozwiązanie dla zakażonych koronawirusem pacjentów, którzy pozostają w domowej kwarantannie albo w zamkniętych szpitalnych oddziałach – dodaje Piotr Daniluk, dyrektor ds. medycznych TUW PZUW. – Zapewnia medyczną kontrolę nad badanym, a jednocześnie pozwala personelowi medycznemu unikać ryzykownych kontaktów z zakażonym .

Reklama

Projekt jest pilotażem, w przyszłym roku, jak słyszymy, stetoskopy mają szansę trafić do szpitali na większą skalę.

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here