Szpital w Pszczynie prosi o pomoc. Potrzebni wolontariusze

0
Szpital w Pszczynie, fot. powiat pszczyński
Reklama

Przedstawiciele Szpitala Powiatowego w Pszczynie proszą o pomoc. Jak czytamy w dzisiejszym (19.10) komunikacie, w związku z przygotowaniami na zaostrzenie epidemii potrzebni są wolontariusze.

„W związku z przygotowaniem szpitala na zaostrzenie epidemii poszukujemy wolontariuszy do dwóch obszarów wsparcia” – czytamy w komunikacie. Pierwszy obszar to „technika”, Chodzi o osoby posiadające jakiekolwiek umiejętności techniczne, które mogłyby pomóc w pracach remontowo-porządkowych w przestrzeniach szpitalnych bez kontaktu z chorymi i personelem medycznym, pod opieką pracowników działu technicznego. „Pomoc techniczna potrzebna od zaraz. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w kancelarii szpitalnej pod numerem 32 214 83 00”.

Drugi z obszarów pomocy dotyczy opieki nad pacjentami: „Osoby chętne do pomocy opiekuńczej nad pacjentami pod okiem personelu medycznego. Pomoc możliwa po badaniach epidemicznych i przeszkoleniu. Deklaracje pomocy przyjmujemy telefonicznie w kancelarii szpitalnej pod nr 32 214 83 00”.

Szpital prosi też o pomoc finansową. „W związku z przygotowaniem szpitala na zaostrzenie epidemii prosimy o wsparcie finansowe przeznaczone na remonty oraz zakupy urządzeń, środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych. Pieniądze można przekazywać na konto bankowe: 36 1020 2528 0000 0502 0505 0150” – piszą przedstawiciele szpitala.

(t), źródło: Szpital Powiatowy w Pszczynie

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here