Szukają chętnego na Zameczek Myśliwski w Promnicach

0
Zameczek Myśliwski w Promnicach; fot. powiat pszczyński

Starosta pszczyński, w imieniu Skarbu Państwa, szuka chętnych na wydzierżawienie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach (gmina Kobiór). Umowa z dotychczasowym dzierżawcą wygasa. 

Przez ostatnie lata w zameczku mieścił się Hotel Noma Residence. Jak czytamy na stronie internetowej starostwa pszczyńskiego, nieruchomość nadal ma być przeznaczona do „wykonywania działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług turystycznych, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami”.

Termin zagospodarowania nieruchomości przez nowego dzierżawcę to druga połowa 2018 r. Wywoławcza wysokość miesięcznego czynszu dzierżawnego 14 800 zł netto. Waloryzacja czynszu odbywać się może każdego roku o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w roku poprzednim. Dzierżawa przewidziana jest na 15 lat.

Zameczek Myśliwski powstał w 1861 r. w stylu neogotyku angielskiego z widocznymi wpływami niemieckimi według projektu Oliviera Pavelta – nadwornego architekta rodu Hochbergów. 24 września 1867 r. obiekt spłonął w niewyjaśnionych okolicznościach, ale już w 1868 r. został odbudowany i w kształcie znanym do dziś. W pałacyku bywał cesarz Wilhelm II. Przy okazji polowań w Puszczy Pszczyńskiej zameczek odwiedził również Wilhelm I Friedrich Ludwig von Hohenzollern – król Prus. Miejsce to upodobała sobie także żona Jana Henryka XV Hochberga – księżna Daisy.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here