Szukają Uskrzydlonych

0
Statuetka "Uskrzydlony", fot. powiat pszczyński

Szukają Uskrzydlonych, czyli  kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego dla Osób z Niepełnosprawnościami „Uskrzydlony”. Wyjątkowe osoby, które mogą być wzorem dla innych, można zgłaszać do 29 maja.

Do wyróżnienia mogą być zgłaszane osoby mieszkające na terenie powiatu pszczyńskiego, które wyróżniają się aktywną postawę życiową, szczególnymi osiągnięciami – pomimo ograniczeń związanych z niepełnosprawnością; osoby, które przełamują bariery swej niepełnosprawności.

W zeszłym roku tytuł  „Uskrzydlonej” otrzymała Alicja Szymczak, niepełnosprawna malarka. Tu można przeczytać nasz wywiad z panią Alicją – pt. Było minęło. Idę dalej.

Co trzeba zrobić, aby zgłosić  kandydaturę do wyróżnienia? Trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ważne, aby podać dane kandydata m.in. imię, nazwisko, rodzaj jego niepełnosprawności, wiek. Konieczne jest też krótkie przedstawienie jego życiorysu, opisanie tego, jak radzi sobie na co dzień, w jakiej dziedzinie się rozwija, na jakiej płaszczyźnie działa, jakie ma sukcesy. Czyli: dlaczego wytypowana osoba jest wyjątkowa.

Gotowy wniosek wraz ze zgodą kandydata na jego zgłoszenie należy w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Uskrzydlony” wrzucić do skrzynki w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie bądź przesłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego). Termin przyjmowania zgłoszeń w tegorocznej edycji został wydłużony do 29 maja.

Jak podają organizatorzy, aby w obecnej sytuacji uprościć procedurę zgłaszania kandydatów, przyjmowane będą również zgłoszenia, w których zaznaczone zostanie otrzymanie ustnej zgody kandydata z jednoczesną informacją, że zgoda pisemna zostanie dostarczona w późniejszym terminie. Dopuszczono także możliwość mailowego przysyłania zgłoszeń na adres: k.granda@powiat.pszczyna.pl. W razie pytań, należy dzwonić pod nr tel. 32 449 23 98.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy są tutaj.

(r), źródło: powiat pszczyński

Uskrzydleni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here