Szyderstwo z modlitwy

0
fot. ZB
Reklama

Od dziesięciu lat, 28 września, o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, ludzie spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miast na całym świecie, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na naszym portalu noweinfo.pl i profilu facebookowym zamieściliśmy zapowiedź tego wydarzenia w Tychach, a potem relację z odmawiania Koronki. Ta skromna informacja wywołała wiele szyderczych i wulgarnych komentarzy.

Zastanawiam się, skąd tyle agresji wobec modlących się ludzi? Przecież ateistom powinni być oni obojętni. Oni wierzą…, że Boga nie ma. Kto więc wylewa ten hejt? Wydaje mi się, że to osoby ochrzczone, które pogubiły się w życiu i utraciły relację z Najwyższym. Tym bardziej ta modlitwa ma sens, bo ci hejtujący szczególnie potrzebują Bożego Miłosierdzia.

W głównym nurcie medialnym ośmieszane są wartości chrześcijańskie, m.in. małżeństwo sakramentalne i małżeńska wierność. Dobrze, że niektórzy z mainstreamu mają odwagę od czasu do czasu przebijać te balony szyderstwa.
Aktor Paweł Domagała w programie Kuby Wojewódzkiego, 55-latka udającego nastolatka, mówił o największym atrybucie męskości. Ten fragment rozmowy szedł mniej więcej tak:

Kuba Wojewódzki: – Ale wie pan, że będzie się musiał rozejść z Zuzą?
Paweł Domagała: – Jest coś, o czym nie wiem?
KW: Nie, ale zna pan jakieś małżeństwo aktorów, które wytrzymało z sobą do śmierci?
PD: – Myślę, że nasze takie będzie. A i wśród aktorów to się zdarza: Meryl Streep ma jednego męża od 37 lat i czwórkę dzieci. I jak za dwadzieścia lat na rozmowę z panem przyjadę motorem, a obok będzie czekała moja dwudziestoletnia dziewczyna, to proszę, żeby mnie z tego publicznie rozliczyć. Mówię głośno: gdybym kiedyś, w przyszłości, pieprzył jakieś bzdury, to można mnie za to spokojnie linczować.
KW: – Dlaczego składa pan takie deklaracje?
PD: – Bo dla mnie wierność jest najważniejszym atrybutem męskości i naprawdę tego chciałbym się trzymać. Bo co mnie określa bardziej jako mężczyznę niż wierność przysiędze, jaką się złożyło?
Kurtyna. Mina Kuby rzecz bezcenna.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here