Szymon Hołownia w Bieruniu

0
Szymon Hołownia opowiadał m.in. o swoich podróżach, o pomocy afrykańskim dzieciom, o swojej pracy w telewizji i swoich książkach; fot. Lech Gawin

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Gospodarczym „Remiza” w Bieruniu gościł dziś (21 kwietnia) znany dziennikarz i autor książek Szymona Hołownia.

Podczas swoich rozważań Szymon Hołownia zwracał szczególną uwagę na trudną sytuację materialna i zdrowotną dzieci z krajów afrykańskich, m.in. z Zambii. Mówił m.in. o Fundacji Kasisi, którą założył, aby pomagać sierocińcowi prowadzonemu przez polskie siostry zakonne w Afryce.

Wspominał też o obecnej sytuacji w Polsce, która – według niego – może grozić wojną domową. – Nauczmy się żyć od początku – powiedział Hołownia, nawiązując do obecnej sytuacji w ojczyźnie.

Opowiadał też o swoich perypetiach podczas licznych podróży po świecie, o swoich książkach („Kościół dla średnio zaawansowanych”, „​Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, ” Bóg. Życie i twórczość” czy „Bóg, kasa i rock’n’roll” – napisaną wspólnie z Marcinem Prokopem).

Hołownia mówił też o swojej przygodzie związaną z szefowaniem stacji telewizyjnej Religia.tv (już nie istnieje). Obecnie współpracuje z chrześcijańskim portalem Stacja7.pl.

Na pamiątkę pobytu w Bieruniu burmistrz Krystian Grzesica wręczył bohaterowi spotkania grafikę przedstawiającą Sanktuarium św. Walentego.

Na zakończenie Szymon Hołownia podpisywał swoje książki, które można było nabyć podczas spotkania. Po autograf ustawiła się spora kolejka uczestników. Prowadzącym spotkanie był Szymon Nyga.

Dodaj komentarz