Szynka od św. Mikołaja

0
Fot. Lech Gawin

Na wizytę św. Mikołaja czekają wszystkie dzieci. 3 grudnia w bieruńskim domu kultury „Jutrzenka” doczekali się go najmłodsi podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Radość Życia”.

Przybycie dostojnego gościa poprzedziły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Bieruniu, uczniów z Gminnej Szkoły Podstawowej im. księdza Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu. Szczególną wrzawę wśród uczestników wywołały Jasełka po Śląsku w wykonaniu SP nr 1. Wszystkie widowiska były niezwykle barwne i nawiązywały do tematyki świątecznej.

Występy oklaskiwali również przybyli do domu kultury przedstawiciele władz Bierunia i Bojszów, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pedagodzy z przedszkoli i szkół. Nie zabrakło kolęd, a także łamania się opłatkiem wraz ze składaniem życzeń świąteczno-noworocznych.

Gdy na salę, przy wielkiej wrzawie, wkroczył św. Mikołaj, dzieci odbierały przygotowane paczki ze słodkościami oraz świąteczną szynki. Każdy chciał mieć też zdjęcie z Mikołajem. Mimo, że do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, to około 100 obdarowanych niepełnosprawnych już z pewnością czuje ich nadejście.
Lech Gawin

Dodaj komentarz