Termomodernizacja szpitala

0
Megrez Szpital Wojewódzki w Tychach; fot. Megrez

Budynek Szpitala Wojewódzkiego w Tychach zostanie ocieplony. Wymienione będą m.in okna, a na wyremontowanym dachu powstanie instalacja odnawialnego źródła energii. Inwestycja będzie możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Jak informuje nas Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik prasowy spółki Megrez, która zarządza szpitalem, zarząd województwa śląskiego zdecydował o podziale środków z Unii Europejskiej na projekty dotyczące efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii oraz infrastruktury kształcenia zawodowego.

Wśród beneficjentów działania „4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 znalazło się zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków podmiotu leczniczego Megrez Sp. z o.o. w Tychach z wykorzystaniem instalacji OZE”.

Zadanie jest warte 10 896 658,98 zł, z czego dofinansowanie UE wyniesie 9 080 375,38 zł. Pozostałe środki wyasygnuje miasto Tychy.

W ramach prac, które rozpoczną się w tym roku, a zakończą w 2022 r., docieplone zostaną ściany i dach szpitala (ten ostatni przejdzie także remont łącznie z wymianą instalacji odgromowej), wymienione będą okna i drzwi zewnętrzne, zainstalowana instalacja OZE i wykonana opaska izolacyjna budynku.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here