To nie był dzień GKS-u Tychy. Cracovia o krok od finału

0
Mistrz Polski ustępował dziś Cracovii na własnym lodzie; fot. Łukasz Sobala

Dziś (19 marca) na lodowisku w Tychach GKS przegrał z Comarch Cracovią 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Tym samym krakowianie są o krok od finału mistrzostw Polski.

Krakowianie konsekwentnie realizowali swój plan na ten mecz i skutecznie przeszkadzali GKS-owi w rozwinięciu skrzydeł. Zresztą sami tyszanie mieli z tym problem. Byli wolniejsi na tafli i mało precyzyjni. To nie był dzień mistrzów Polski.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej tercji. Gole dla Cracovii zdobywali wtedy: w 34 min. Erik Nemec i w 38 min. Damian Kapica. W trzeciej tercji na 3:0 dla Pasów podwyższył w 56 min.
Taavi Tiala.

W rywalizacji półfinałowej do czterech zwycięstw Cracovia prowadzi 3:2. Kolejny mecz na lodowisku w Krakowie w niedzielę 21 marca o godz. 19.00.