To on okradł probostwo podając się za agenta CBŚ

0
Poszukiwany mężczyzna

Oszust pojawił się na plebanii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach 5 marca br. Najpierw podał się za przedstawiciela kurii, a potem wymyślił, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego prowadzącym śledztwo w sprawie… molestowania seksualnego. Dziś (18 kwietnia) policja opublikowała zdjęcie sprawcy z kamery monitoringu.

Do kradzieży doszło 5 marca br. około 11.20. Sprawca został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Policja publikuje zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na pomoc w ustaleniu jego personaliów.

Jak informowała nas w marcu asp. Klaudia Kempa z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, przestępca pojawił się w parafii, kiedy księża byli w kościele. Oszustowi otworzyła kobieta pracująca na plebanii. Przedstawił się jej jako przedstawiciel kurii. Jak słyszymy od asp. Kempy, kiedy gospodyni robiła „gościowi” herbatę, ten w kilka minut spenetrował dwa pomieszczenia. Jak się później okazało, straty parafii wyniosły 15 000 zł.

Jak relacjonuje policjantka, gdy oszust miał zamiar opuścić budynek plebanii, natknął się na księdza proboszcza. Wówczas zaskoczony złodziej zmienił narrację i z „przedstawiciela kurii” przepoczwarzył się w „funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego”. Tak też przedstawił się proboszczowi.

Szczegółowo o sprawie pisaliśmy tutaj:

Perfidna kradzież na plebanii w Wyrach

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy widocznego na zdjęciach, Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie prosi o kontakt pod numerem całodobowego telefonu: 32 737 72 55 (200) lub 112, e-mail: komendant@mikolow.ka.policja.gov.pl bądź z prowadzącym postępowanie – tel. 32 737 73 31. Policja gwarantuje anonimowość.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here