Tragiczny wypadek. Nie żyje 8-letnia dziewczynka

0
fot. RB

Policjanci ustalają dokładny przebieg wczorajszego (10.06) wypadku drogowego, w którym zginęła 8-letnia dziewczynka. Po południu na ul. Żubrów w Jankowicach (gmina Pszczyna) doszło do czołowego zderzenia samochodów. Do szpitala trafiły w sumie 3 osoby: 2 kierowców i dziewczynka, którą zabrało z miejsca wypadku pogotowie lotnicze. – Niestety, obrażenia ciała okazały się na tyle poważne, że nie udało się uratować życia dziecka – podała policja.

Informację o zdarzeniu dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał kilka minut po 13.00. Wynikało z niego, że na ul. Żubrów w Jankowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Grabową, doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

– Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 35-letni kierowca citroena berlingo jechał w kierunku Pszczyny. Jechał za oplem astrą, którym kierował 33-letni mieszkaniec pow. bieruńsko-lędzińskiego. Zjechał na przeciwny pas ruchu, ponieważ chciał uniknąć najechania na tył opla. Niestety, próbując uniknąć zderzenia z jednym samochodem, zderzył się czołowo z innym, toyotą corollą, którą podróżowała 3-osobowa rodzina. Czołowe zderzenie tych dwóch pojazdów okazało się tragiczne w skutkach. Do szpitala, oprócz 46-letniego kierowcy corolli i 35-letniego właściciela berlingo, trafiła również 8-letnia pasażerka toyoty. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala helikopterem. Niestety, obrażenia jej ciała były bardzo poważne. Dziecko pomimo interwencji specjalistycznych służb medycznych zmarło – informuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie.

(r); źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here