Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą zajęcia w szkole i przedszkolach

0
Podpisanie umowy w sprawie zajęć; fot. UG Goczałkowice-Zdrój

Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z Goczałkowic. Dziś (3.09) podpisano umowy w tej sprawie.

Z zajęć mają skorzystać dzieci z roczników 2013 i 2014 – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz przedszkolaki z dwóch goczałkowickich przedszkoli. Powstaną grupy liczące ok. 10 dzieci. Projekt zakłada, że dla każdej grupy raz w tygodniu zostaną zorganizowane 45-minutowe zajęcia sportowe pod opieką trenera Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

Jak informuje UG Goczałkowice-Zdrój, zajęcia będą prowadzone nieodpłatnie, w ramach zajęć szkolnych czy przedszkolnych, głównie na terenie placówek oświatowych. Ruszą już w przyszłym tygodniu. Dziś dyrektorki przedszkoli i szkoły podpisały umowy w tej sprawie z fundacją.

– Rozpoczynamy od dzieci z dwóch roczników: 2013 i 2014. Stopniowo chcielibyśmy rozwijać projekt o kolejne roczniki – mówi Michał Zioło, członek zarządu Fundacji Akademia Łukasza Piszczka. – Chcemy zaszczepić w dzieciach radość z ruchu, aktywności sportowej. To nie będzie trening piłkarski. Naszym założeniem jest to, żeby ruch był oparty na zabawie – dodaje.

Podpisanie umowy; fot. UG Goczałkowice-Zdrój

– Cieszę się, że dzieci z naszych przedszkoli i szkoły będą mogły korzystać z potencjału oraz wiedzy trenerów, instruktorów fundacji. Mam nadzieję, że te zajęcia dają naszym najmłodszym mieszkańcom dużo radości z aktywności fizycznej. W ten sposób rozwijamy też naszą współpracę z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, która od ponad roku prężnie działa w Goczałkowicach – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W czasie wakacji zakończył się I etap budowy nowoczesnej bazy sportowej przy ul. Uzdrowiskowej w Goczałkowicach-Zdroju. Młodzi sportowcy mogą korzystać z dwóch boisk sportowych oraz budynku z zapleczem szatniowo-rehabilitacyjnym.

Swoje umiejętności szlifują pod okiem trenerów i specjalistów z Borussi Dortmund.
– Obecnie w Akademii mamy 86 dzieci z pięciu roczników. Najstarszy to rocznik 2009, a najmłodszy – 2013. Nie chcemy, żeby grupa była większa niż 20 osób. Zajęcia prowadzi dwóch trenerów. Zainicjowaliśmy też projekt kursów piłkarskich dla dzieci z klubów ościennych. Chłopców jest 68. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże – mówi Michał Zioło.

Fundacja Akademia Łukasza Piszczka powstała w 2017 r., ma siedzibę w Goczałkowicach-Zdroju. Jej celem jest m.in. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

(r), źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Czytaj też:

Latem ruszy Akademia BVB im. Łukasza Piszczka

Akademia Łukasza Piszczka. Znany piłkarz wbił pierwszą łopatę

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here