Trolejbus potrącił rowerzystę. Policja poszukuje świadków

0
Trolejbus potrącił rowerzystę na ul. bp. Burschego; fot. KMP Tychy/112Tychy.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 21 listopada na ul. bp. Burschego w Tychach. Kierująca trolejbusem linii A potrąciła rowerzystę, który wjechał wprost pod pojazd. 63-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak informuje st. asp. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach, w środę, 21.11 o godz. 15.00 na ul. Burschego w Tychach. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca trolejbusem, jadąc w kierunku ul. Andersa, potrąciła rowerzystę, który najprawdopodobniej – chcąc przejechać przez przejście dla pieszych – wjechał wprost pod pojazd. Poszkodowany 63-latek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Fot. KMP Tychy/112Tychy.pl

Tyscy policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku. Wszystkie osoby, który były świadkami zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem tel: 32 325 62 30.

Policja przypomina, że rowerzyści podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są stosować zasadę szczególnej ostrożności. Przede wszystkim zmniejszyć prędkość, aby kierowca samochodu, zwłaszcza skręcającego w drogę poprzeczną, miał szansę dostrzec rowerzystę z wyprzedzeniem i odpowiednio zareagować.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here