Trwa montaż tabliczek z nazwami ulic i rond

0
Montaż tablic przy rondzie Cassino; fot. ZB

Trwa montaż tabliczek z nazwami ulic i rond. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował, że w tym roku, w ramach Systemu Informacji Miejskiej, na skrzyżowaniach i budynkach kontynuowano montaż tabliczek z nazwami ulic i rond, jednocześnie projektując objęcie nim nowych obszarów Tychów.

– Na 14 tyskich rondach stanęły tablice, z których każdy będzie mógł się dowiedzieć, jaką nazwę nosi dane rondo – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa MZUiM Tychy. – W tym roku oprócz rond oznakowano także wszystkie budynki i skrzyżowania na obszarze ograniczonym ulicami: Bielską, Czereśniową, Cienistą, Niepodległości i Grota-Roweckiego. Łączna wartość tych prac (projekt, wykonanie, montaż) to około 170 tys. zł.

Zadanie, jak słyszymy, realizowane jest w ramach kompleksowego projektu pod nazwą System Informacji Miejskiej, który swoim zasięgiem ma objąć całe miasto. Z uwagi na tak rozległy zakres, realizację podzielono na etapy. Tegoroczny etap jest już na ukończeniu, a jego wykonawcą została firma GZD. Cały system wdrażany jest według projektu, za który odpowiada Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe LINIA s.c.

W Tychach projekt SIM początkowo miał charakter pilotażowy Pierwsze tablice z nazwami ulic oraz numerami domów według tego projektu pojawiły się w 2014 roku. Montowano je punktowo na dwóch historycznych osiedlach miasta: A oraz B.

– Rozwiązanie sprawdziło się w praktyce i zapadła decyzja, że systemem ma zostać objęte całe miasto – informuje A. Kijas. – Od tego czasu co roku realizowane są kolejne etapy zadania. Na przestraszeni ostatnich czterech lat (od 2014 do 2017) nowe oznakowanie pojawiło się w północnej części Tychów (Stare Tychy, Balbina, osiedla A, B, C, oraz częściowo osiedle E). W kolejnym etapie tak samo zostanie oznakowany obszar ograniczony ulicami: Beskidzką, Edukacji, Bielską, Niepodległości, Grota-Roweckiego oraz nasypem kolejowym, który biegnie od ronda Cassino wzdłuż al. Jana Pawła II. Ten zakres jest obecnie na etapie projektowania, a jego realizacja planowana jest jeszcze w tym roku.

SIM to nie tylko tablice adresowe i uliczne. W podobny sposób mają zostać oznaczone wszystkie skrzyżowania, budynki, zabytki, atrakcje turystyczne oraz przystanki komunikacji miejskiej. Ustawione zostaną także nowe nośniki map rowerowych i tablice parkowe. Taki system mają już: Warszawa, Szczecin, Łódź, Piła, Częstochowa, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Radom, Płock i Wrocław.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here