Trwa zgłaszanie kandydatur do tytułu Tyski Społecznik Roku 2020

0
fot. ZB

Ruszyła II edycja konkursu Tyski Społecznik Roku. Od 14 września trwa przyjmowanie zgłoszeń, potrwa do 12 października 2020 r.

Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej ogłosiła nabór do konkursu Tyski Społecznik Roku 2020. W konkursie tym mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje w tym placówki oświatowe  i przedsiębiorcy.

– Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: dla osoby oraz dla instytucji (np. organizacji pozarządowej, placówki oświatowej, jednostki miejskiej, firmy, urzędu) – mówi Ewa Grudniok. – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali Tyskiego Społecznika Roku, która zorganizowana będzie w drugiej połowie listopada 2020 r.

– Jeśli masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie, być  może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie, to koniecznie zgłoś swojego  kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2020! – zachęcają organizatorzy.

Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z regulaminem. Zgłoszenia do konkursu należy składać na formularzu. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Jeśli posiadasz konto gmail, najprościej kliknąć tutaj: osoba/instytucja, wypełnić formularz, zatwierdzić przyciskiem “wyślij” i gotowe.
  2. Można też pobrać pliki [osoba] [instytucja], wypełniony formularz czytelnie podpisać, zeskanować  i wysłać na adres mailowy.
  3. Wydrukowany formularz można także dostarczyć osobiście do biura Fundacji pod adresem Tychy ul. Barona 30/209 B.

W pierwszej edycji projektu – w 2019 r. – tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 w kategorii Instytucja otrzymało, jak słyszymy, stowarzyszenie „Trzeźwość Życia”, które od 25 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo i pomoc psychologiczną dla osób uzależnionych i ich bliskich, a także działania profilaktyczne, porady prawne, konsultacje, grupy wsparcia i warsztaty. Natomiast w kategorii Osoba tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 przyznano Danucie Piórko – lokalnej liderce, autorce wniosków składanych przez wiele lat do budżetu obywatelskiego. Pani Danuta była inicjatorką różnorodnych akcji sąsiedzkich: m.in. akcji przesadzania roślin, aby uchronić je przed zniszczeniem podczas termomodernizacji budynku, czy akcji sadzenia krokusów na osiedlu – w której wzięli udział seniorzy i dzieci. Akcje te odmieniły otoczenie bloku przy ul. Wyszyńskiego w Tychach.

(pp)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here