Trwały kolor z zachowaniem oryginalnych właściwości. Jak malować stalowe elementy?

0
Reklama

Szaro-bure otoczenie średnio sprzyja podtrzymaniu pozytywnego nastroju. Dlatego w przestrzeni publicznej coraz częściej spotyka się kolorowe elementy. Na przykład stojaki rowerowe, przystanki autobusowe albo parkowe ławki. Taka infrastruktura powinna także charakteryzować się bardzo wysoką wytrzymałością – pod względem stal sprawuje się znakomicie. Jak skutecznie połączyć oba te założenia? Dowiemy się tego dzięki fachowcom w firmy Stal Impex.

Naturalna barwa stali nie wszystkim się podoba. Ważne, aby warstwa farby była odpowiednio trwała

W sprawach związanych z estetyką wyjątkowo trudno o jednomyślność. Jedni woleliby otoczenie w jaskrawych barwach, inni preferują bardziej stonowane odcienie. Niezależnie od gustów i preferencji, zapewne wszyscy zgodzą się w jednym: mała architektura oraz elementy infrastruktury muszą być wytrzymałe. Nie ma wielkiego pożytku z rzeczy, które po stosunkowo krótkim czasie nadają się albo do wyrzucenia, albo do daleko idącej konserwacji. Precyzyjnie wykonane malowanie proszkowe doskonale wpisuje się w te potrzeby. Czym się różni od pozostałych, powszechnie stosowanych metod? Przede wszystkim sposobem nakładania farby – jej cząsteczki są naelektryzowane, dzięki czemu idealnie przylegają do metalowej powierzchni. W efekcie stal zyskuje dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, a do środowiska naturalnego nie przedostają się żadne szkodliwe substancje chemiczne z rozpuszczalnika.

Dzięki malowaniu proszkowemu uzyskuje się rezultaty doskonałe pod względem estetycznym i technicznym

Obiekty zabarwione w ten sposób charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Tylko uderzenia i otarcia o naprawdę dużej sile są w stanie pozostawić jakikolwiek widoczny ślad. Co ciekawe, za sprawą malowania proszkowego można całkiem łatwo „ukryć” niektóre niedoskonałości na powierzchni farbowanych obiektów. Na przykład niewielkie wgniecenia albo niedostateczne oczyszczenie materiału z pozostałości po obróbce mechanicznej. Zazwyczaj powłoka pokrywająca stalowe przedmioty ma od 60 do 80 mikrometrów, co przekłada się na widoczną poprawę ich wyglądu. Co ważne malowanie proszkowe daje trwałe, utrzymujące się przez co najmniej kilka lat efekty – i to niezależnie od warunków pogodowych, przedmioty prezentują się tak samo korzystnie wizualnie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj