Trzeci koncert z cyklu „Muzyka w kościołach”. Tym razem w Miedźnej

0
Kościół pw. św. Klemensa w Miedźnej, zdjęcie archiwalne, RB
Reklama

Jutro, czyli w niedzielę, 10 października, odbędzie się trzeci koncert z cyklu „Muzyka w kościołach” gminy Miedźna. Tym razem można się udać do drewnianego kościoła pw. św. Klemensa w Miedźnej. Początek koncertu o godz. 17.30.

Będzie to koncert pt. „Czas dla Śląska w 100-lecie Powstań Śląskich”. Wystąpią młodzi muzycy, absolwenci polskich i zagranicznych akademii muzycznych: Jakub Łączak – flet, Wojciech Kwiatek – klarnet, Wojciech Kaszuba – trąbka, Paweł Nasuta – waltornia, Filip Zgorzelski – puzon, Karolina Zielińska – instrumenty perkusyjne, Wacław Golonka – organy, fortepian.  W programie utwory muzyczne upamiętniające ważne dla Śląska wydarzenia. Pojawi się Wojciech Korfanty, w którego postać wcieli się aktor Dariusz Niebudek.

Ostatni z cyklu koncertów zaplanowano na 24 października, na godz. 17.00. Odbędzie się w kościele św. Urbana w Woli. Będzie nosił tytuł „Laureaci konkursów na scenie”. Na organach zagrają Marcin Kucharczyk i NengYi Chen z Chin. To młodzi artyści, laureaci konkursów organowych. Wykonają utwory organowe pochodzące z różnych epok i stylów.

Organizatorem koncertów jest Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej i UG Miedźna. Atutem tym spotkań jest to, że odbywają się w pięknych świątyniach. Przy okazji koncertu można więc je zwiedzić.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Reklama

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”. Patronat prasowy – „Nowe Info”.

Nasza relacja z pierwszego z koncertów, który się odbył w drewnianym kościele pw. św. Barbary w Górze [kliknij poniżej]:

[FILM, Zdjęcia] „Ave Maria” w kościele św. Barbary w Górze

Relacja z drugiego koncertu, który się odbył w drewnianym kościele w Grzawie [kliknij poniżej]:

[FILM, ZDJĘCIA] Dudy, harfa i śpiew. Koncert w kościele w Grzawie

(reb)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here