Trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa na Śląsku

0
fot. ilustr. rottonara z Pixabay

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (29 marca o godz. 10.10), że wczoraj wieczorem w Bytomiu zmarł mężczyzna chory na COVID-19. To trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa na Śląsku.

– Z wielkim żalem informujemy o śmierci 75- letniego mieszkańca Bytomia –czytamy w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z 29 marca (godz. 10.10). – Mężczyzna zmarł wczoraj wieczorem [28 marca] w bytomskim szpitalu. Miał choroby współistniejące.

W niedzielnym komunikacie ŚUW informuje ponadto, że w częstochowskim szpitalu przebywa starsza kobieta w średnim stanie zdrowia. Zaraziła się od osoby chorej. W izolacji domowej przebywa też kobieta w sile wieku, u której również wystąpiły objawy zakażenia – obie mieszkanki powiatu częstochowskiego uczestniczyły w spotkaniu towarzyskim.

W szpitalu w Tychach hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.

W kwarantannie domowej, po kontakcie z zakażona osobą, był mężczyzna w sile wieku, kiedy wystąpiły u niego objawy koronawirusa. Decyzją lekarza chorób zakaźnych pozostanie w izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu w Bytomiu.

Nasilające się objawy zakażenia groźnym wirusem wystąpiły u mężczyzny w sile wieku z powiatu gliwickiego, który dwa tygodnie temu powrócił z Hiszpanii. Mieszkaniec pozostaje w izolacji domowej.

Pod nadzorem katowickich służb sanitarnych jest mężczyzna w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej po powrocie z Anglii. Wystąpiły objawy zakażenia, a badania pobranych próbek potwierdził wynik dodatni.

W izolacji domowej, również pod nadzorem sanepidu w Katowicach, przebywa inny mężczyzna w sile wieku. Trwa ustalanie źródła zakażenia.

W szpitalu w Blachowni, w ciężkim stanie zdrowia, przebywa kobieta z powiatu tarnogórskiego. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Po kontakcie z osobą chorą w izolacji domowej, z wyraźnymi objawami COVID-19, przebywa kobieta z powiatu kłobuckiego.

Po powrocie z zagranicy wystąpiły objawy zakażenia u młodego mężczyzny z powiatu bielskiego. Przebywa w kwarantannie. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.

W dobrym stanie zdrowia jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.

Od osoby ze swojego najbliższego otoczenia zakaziła się kobieta w sile wieku, która jest obecnie izolacji domowej.

9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji w swoich domach, w dobrym stanie zdrowia. Wszyscy zakazili się w miejscu pracy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (29 marca godz. 9.15) , że liczba zachorowań w województwie śląskim wzrosła do 187, a liczba zgonów do 3. W całej Polsce na COVID-19 choruje już 1717 osób, liczba zgonów – 19.

(pp)

Na Śląsku zmarła czwarta osoba zarażona koronawirusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here