Trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa w Tychach. Zmarła też mieszkanka Lędzin

0
Szpital Megrez w Tychach, fot. ZB

Dzisiaj (2 czerwca) wojewódzki inspektor sanitarny poinformował o zgonie tyszanina zakażonego koronawirusem. To już trzecia śmiertelna ofiara COVID-19 w tym mieście. Zmarła też zarażona wirusem mieszkanka Lędzin.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dzisiaj (2 czerwca) o godz. 17.30, że z powodu koronawirusa w szpitalu zakaźnym Megrez w Tychach zmarły dwie osoby: 70-letni tyszanin i 84-letnia kobieta z Lędzin. To nie wszystkie zgony w województwie śląskim związane z COVID-19, bowiem w szpitalu w Raciborzu zmarła 75-letnia kobieta z Wodzisławia Śląskiego, a w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu walkę z wirusem SARS-CoV-2 przegrał 56-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego. Tym samym liczba zgonów w województwie śląskim wzrosła do 217.

W przypadku Tychów to już trzecia mieszkająca tu osoba, która zmarła z powodu koronawirusa (14 maja ŚPWIS poinformował o śmierci w szpitalu Megrez 75-letniej tyszanki, a 9 kwietnia w tym szpitalu zmarła 90-letnia mieszkanka Tychów). W przypadku Lędzin mamy do czynienia z drugą śmiertelną ofiarą COVID-19 – o pierwszej sanepid w Tychach poinformował 24 maja. A skoro już o  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach mowa, to codziennie po godz. 14.00 podawała ona aktualną sytuację epidemiczną (liczbę zgonów, zakażonych, ozdrowieńców itp.) w nadzorowanym rejonie. Dzisiaj nie zamieściła takiego raportu.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał, że w całym województwie śląskim liczba zakażonych wzrosła do 8557, liczba ozdrowieńców do 2020. Na przymusowej kwarantannie domowej przebywa 9769 osób, hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem jest 335 osób, pod nadzorem epidemiologicznym przebywają 11 074 osoby.

W ciągu ostatnich 24 godzin laboratoria przebadały 1243 próbki, w sumie w województwie śląskim przeprowadzono już 85 117 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o godz. 17.30, że w całej Polsce liczba zachorowań wzrosła do 24 395, a liczba zgonów do 1092.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here