Trzy tyskie przedszkola otrzymały oczyszczacze powietrza

0
Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tychach; źródło: UM Tychy
Reklama

W ramach trwającej do II kwartału 2020 r. kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” trzy tyskie przedszkola otrzymały w sumie 11 oczyszczaczy powietrza. Kampanię tę rozpoczął w sierpniu 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Ma uświadomić ona mieszkańcom województwa (w szczególności przedszkolakom, ich rodzicom i opiekunom) negatywny wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, w województwie śląskim do udziału w kampanii ”MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” zostało zgłoszonych ponad 460 przedszkoli, ale do realizacji projektu zakwalifikowało się tylko 121  z nich. Wezmą one udział w konkursie na scenariusz zajęć dla dzieci o tematyce dotyczącej zanieczyszczenia powietrza oraz w konkursie na przedstawienie teatralne.

– Wśród zakwalifikowanych znalazły się: Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, Przedszkolne nr 18 im. Juliana Tuwima w Tychach i Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Tychach – mówi Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach. – Placówki te otrzymały oczyszczacze powietrza: P nr 10 – 5 sztuk, P nr 18 – 3 sztuki i P nr 2 w ZSP 1 również 3 sztuki.

Celem realizowanej kampanii jest, jak słyszymy, rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z zanieczyszczeniem powietrza m.in. poprzez zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej, tj. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia oraz podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Cały projekt sfinansował samorząd województwa śląskiego przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W sumie na realizacje tego zadania przeznaczono ponad 1 mln zł (w tym ponad 332 tys. zł stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach).

Reklama

(pp)

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj