Trzy zgłoszenia o niewybuchach. Pracowity dzień saperów

0
Fot. KPP Mikołów

W ciągu kilku godzin do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wpłynęły aż trzy zgłoszenia o niewybuchach znalezionych podczas prac ziemnych.

W środę 3 marca do mikołowskiej komendy policji, godzina po godzinie, wpłynęły trzy zgłoszenia o podejrzanych znaleziskach, które zostały ujawnione podczas prac ziemnych.

Pierwsze zgłoszenie policja otrzymała z Łazisk Górnych z ul. Bukowej. Podczas prac rozbiórkowych nieruchomości pod posadzką natrafiono na podejrzany przedmiot. Wstępnie policja podejrzewała, że to bomba lotnicza. Po przyjeździe patrolu saperskiego okazało się, że to nie bomba, ale… butla po gazach technicznych.

Przedmiot z ul. Bukowej w Łaziskach Górnych okazał się być butlą gazową; fot. KPP Mikołów

Drugie zgłoszenie, przed godz. 11.00, dyżurny komendy otrzymał z Mikołowa, z ul. Sosnowej. Tam natrafiono na pocisk o długości 44 cm.

Pocisk znaleziony na ul. Skalnej w Mikołowie; fot. KPP Mikołów

Trzecie zgłoszenie dotyczyło terenu przy ul. Wieżowej w Łaziskach Dolnych. Żołnierzom z gliwickiego patrolu saperskiego trudno było jednoznacznie określić, jakiego rodzaju to niewybuch.

Znalezisko z ul. Wieżowej w Łaziskach Dolnych; fot. KPP Mikołów

W każdym ze wskazanych przypadków na miejsce zostali skierowani policjanci prewencji, by zabezpieczyć teren i wyznaczyć strefę bezpieczną. W akcji uczestniczyła także straż pożarna z Mikołowa oraz funkcjonariusze łaziskiej Straży Miejskiej.

Bezpośrednio przy znaleziskach pracował policjant grupy minersko-pirotechnicznej, który po przeprowadzeniu oględzin wzywał patrol saperski gliwickiej jednostki wojskowej. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przenosić czy też rozbrajać znalezisk przypominających niewybuchy. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Miejsce ujawnienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.

(J), źródło: KPP Mikołów, Gazeta Łaziska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here