Turniej o Puchar Polski wraca do Tychów

0
GKS Tychy z Pucharem Polski zdobytym w 2017 r. w Krakowie; fot. Łukasz Sobala

Turniej finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie po dziewięciu latach wraca do Tychów. 27-28 grudnia na Stadionie Zimowym cztery najlepsze drużyny w kraju
zagrają o to trofeum.

Jak informuje nas Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyskiego Sportu, turniej finałowy Pucharu Polski rozegrany zostanie w Tychach, 27-28 grudnia. Mecze półfinałowe rozpoczną się 27 grudnia o godz. 16.30 i 20.00, finał dzień później o 19.45. Transmisję wszystkich pojedynków przeprowadzi TVP Sport.

GKS Tychy we wrześniu był już współorganizatorem meczu o Superpuchar Polski. „Trójkolorowi” pewnie pokonali Cracovię. Teraz podopieczni trenera Andrei Gusowa będą bronić Pucharu Polski, który rok temu wywalczyli w Krakowie po raz ósmy w historii tych rozgrywek.

– Bardzo się cieszymy, że turniej finałowy wraca do Tychów. GKS jest najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach. W trakcie rozmów z Mirosławem Minkiną, wiceprezesem PZHL doszliśmy do wniosku, że Tychy są najlepszym miejscem do organizacji turnieju. Jestem przekonany, że ostatnie dni roku będą stały pod znakiem wielkich emocji. Oczywiście naszym celem jest obrona Pucharu Polski – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu.

W turnieju finałowym zagrają cztery najlepsze drużyny w lidze. Na wyłonienie wszystkich uczestników kibice będą musieli poczekać do zakończenia drugiej rundy.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here