„Turystyczna Usługa Roku 2020” dla Muzeum Zamkowego

0
Zamek w Pszczynie, fot. RB

Muzeum Zamkowe w Pszczynie otrzymało godło „Turystyczna Usługa Roku 2020”. Przyznano je za działalność wystawienniczą, naukową, edukacyjną i kulturalną.

Wyróżnienie zostało wręczono w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Programu Turystyczny Produkt Roku/Turystyczna Usługa Roku.

Program ma wskazywać ciekawe i warte odwiedzenia miejsca w naszym kraju oraz interesujące produkty i projekty z branży turystycznej. Ma też za zadanie wyłonić te usługi i produkty z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Pomysł nagradzania najlepszych produktów oraz usług dedykowanych uczestnikom i organizatorom turystyki w Polsce, zrodził się w Świdnicy podczas przygotowań do Kongresu Turystyki Polskiej w 2015 r., którego organizatorem jest miasto Świdnica, a redakcja Forum Biznesu jest partnerem merytorycznym i medialnym. Tegoroczna gala i towarzysząca jej konferencja turystyczna odbyły się w dniach 14-15 października.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie można obecnie bezpiecznie zwiedzać. Jest otwarte pomimo nowych obostrzeń.

Muzeum poleca:

„Im gorsze – tym lepsze” – czasowa wystawa konserwatorska z okazji jubileuszu 55-lecia powołania w muzeum pszczyńskim pierwszej na Śląsku profesjonalnej, stałej pracowni konserwatorskiej.

„Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929” – dla wszystkich miłośników historii, historii obyczaju, fotografii i mody. Nowa wystawę czasową przygotowaną przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie we współpracy z Victoria & Albert Museum w Londynie.

„Pszczyna wczoraj i dzisiaj” – najnowsze wydawnictwo Muzeum Zamkowego w Pszczynie, dla którego inspiracją stał się zbiór negatywów szklanych z czasów międzywojnia autorstwa Michała Święcha, jednego z najsłynniejszych fotografów pszczyńskich, znajdujący się w kolekcji muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here