Tychy laureatem sportowej aktywizacji

0
Przedstawiciele nagrodzonych miast, fot. UM Tychy

Tychy laureatem sportowej aktywizacji. Tychy zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” – poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. Nagrodę, podczas Kongresu „Perły Samorządu 2017”, odebrał Marcin Staniczek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach. Specjalne wyróżnienia przyznano Tychom także za miejski transport niskoemisyjny.

Celem rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” było, jak słyszymy, wyłonienie i nagrodzenie samorządów wyróżniających się w tym zakresie dużą aktywnością. Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

Tychy zajęły pierwsze miejsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców, wyprzedzając Bydgoszcz i Gdynię. Wyróżnienia w tej kategorii, jak słyszymy, otrzymały także: Sosnowiec, Kraków, Radom, Rzeszów, Lublin, Gliwice i Poznań.

– Bardzo cieszy zwycięstwo w rankingu, choć muszę przyznać, że nie jestem nim zaskoczony – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. – Zadajemy sobie sprawę jak ważny jest ruch, aktywny tryb życia i od wielu lat kładziemy duży nacisk na aktywizację sportową dzieci i młodzieży w Tychach. Wiele wysiłku i pieniędzy włożyliśmy w poprawę infrastruktury (w ostatnich latach w mieście powstało m.in. kilkadziesiąt boisk) i działalność klubów sportowych (ich liczba wzrosła w ciągu kilku lat o 120 proc., a liczba osób w nich ćwiczących o blisko 500 proc.). Obecnie blisko 3000 dzieci i młodzieży trenuje w klubach sportowych w naszym mieście różne dyscypliny – od piłki nożnej, koszykówki po skoki do wody. Jestem pewien, że ten wspólny wysiłek się opłaci i dzięki naszym młodym sportowcom będziemy w przyszłości przeżywać wspaniałe emocje.

Nagrody zostały wręczone podczas odbywającego się w Gdyni Kongresu „Perły Samorządu 2017”, zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i miasto Gdynia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here