Tychy otrzymają 15 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych; do woj. śląskiego trafi 1,3 mld zł

1
Marszałek Jakub Chełstowski (pierwszy z lewej) informuje o Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, fot. fot. Patryk Pyrlik_UMWS

Dzisiaj (9 grudnia) marszałek Jakub Chełstowski poinformował, że 1,3 mld zł trafi do woj. śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (w pierwszym rozdaniu będzie to ponad 531 mln zł). Na przykład Tychy otrzymają 15 mln zł. Beneficjentami są również m.in. Bieruń i Bojszowy.

– To jest konkretny zastrzyk gotówki z budżetu państwa na inwestycje w gminach, powiatach i miastach regionu – mówił na dzisiejszej konferencji marszałek Jakub Chełstowski. – Jest to możliwe dzięki wsparciu premiera Mateusza Morawieckiego i rządu Zjednoczonej Prawicy. Są to często inwestycje znajdujące się najbliżej nas: drogi, żłobki i przedszkola, czy hale sportowe.  Jest to droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Samo wsparcie, jak słyszymy, jest bezzwrotne. Z rządowego funduszu pieniądze otrzymają m.in. Świętochłowice (28 mln zł), Ruda Śląska (ponad 19 mln zł), Mysłowice (blisko 37 mln zł), Tychy (15 mln zł ), Siemianowice Śląskie (ponad 20 mln zł), Katowice (13,5 mln zł), Bojszowy (ponad 1 mln zł), Bieruń (ponad 1,7 mln zł).

Dzięki pieniądzom z rządowego funduszu np. Świętochłowice zrealizują aż siedem kluczowych inwestycji (m.in. wybudują przedszkole, ulicę, przeprowadzą modernizację boisk szkolnych i Młodzieżowego Domu Kultury).

Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, za 15 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych miasto zrealizuje m.in. rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 (dofinansowanie 5 mln zł), rozbudowę budynku byłej szkoły z adaptacją na budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z infrastrukturą techniczną (dofinansowanie 8 mln), termomodernizację budynku wielorodzinnego przy ul. Katowickiej 145 (dofinansowanie 2 mln).

(pp)

 

1 KOMENTARZ

  1. No to sie szarpli……..
    Ciekawe ile razy beda to oglszac i kiedy ta ksa sie faktycznie pojawi……..
    Po wyborach???
    Czy jak podniosa podatki po Nowym roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here