Tychy otwierają szkoły

0
fot. ZB

Jutro (1 czerwca) w Tychach zostaną otworzone szkoły zamknięte w powodu epidemii COVID-19. Dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odbywać się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Pozostali uczniowie podstawówek i szkół ponadpodstawowych będą mogli skorzystać z konsultacji. Chętni mogą także korzystać z zajęć rewalidacyjnych.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, poinformowała nas, że w poniedziałek 1 czerwca zostanie otwartych 20 szkół podstawowych. Nie wszędzie rodzice i opiekunowie wyrazili chęć, by ich dzieci uczestniczyły w szkolnych zajęciach w czasie jeszcze trwającej epidemii – tak było w Szkole Podstawowej nr 5 oraz SP nr 12 w ZSS nr 8 (tu nie zgłoszono żadnych dzieci).

– W sumie do udziału w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III ma wziąć udział 169 zgłoszonych przez rodziców uczniów – mówi Ewa Grudniok. – Ilu ostatecznie przyprowadzi swoje dzieci do placówek w Tychach – okaże się w najbliższy poniedziałek. Tydzień temu, pierwszego dnia po otwarciu przedszkoli, w zajęciach uczestniczyło 235 spośród 351 zgłoszonych dzieci.

Do udziału w konsultacjach dla uczniów klas ósmych zgłosiło się, jak słyszymy, 203 uczniów w 17 tyskich podstawówkach, a w konsultacjach dla klas IV-VII – 151 uczniów w 14 szkołach. Natomiast na zajęcia rewalidacyjne, które od 1 czerwca będą realizowane na terenie tyskich szkół, zgłosiło się 51 dzieci (rewalidacja to, mówiąc w skrócie, usprawnianie zaburzonych funkcji rozwojowych i intelektualnych).

Rzecznik UM Tychy informuje, że w szkołach ponadpodstawowych  są ustalone harmonogramy konsultacji, ale uczniowie mogą zgłaszać się na bieżąco w razie potrzeby przed wyznaczonym terminem. Do tej pory chęć udziału w zajęciach zgłosiło w sumie 578 uczniów w 8 szkołach ponadpodstawowych (najwięcej w I LO).

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here