Tychy Press Photo 2017

0
Jury ubiegłorocznego Tychy Press Photo podczas pracy; fot. Marcin Zimnal

Trzy tysiące złotych wynosi pula nagród kolejnej edycji konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo, wzorowanego na słynnym World Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są przez organizatorów jeszcze do 21 stycznia.

W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, które mogą zgłosić dowolne fotografie, mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Osoby niezwiązane z Tychami (czyli mieszkające lub pracujące w dowolnym miejscu) też mogą brać udział, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów.

Zdjęcia można przesyłać (ważne: decyduje data wpływu) lub przynosić do Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, w Pasażu Kultury Andromeda, plac Baczyńskiego 2 – w godzinach pracy galerii, w poniedziałki nieczynne.

Zgłoszone zdjęcia muszą być wykonane w 2016 r. Wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć wcześniej lub później, ale wyłącznie wtedy, gdy ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału.
Na konkurs można zgłaszać zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć, maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 8 fotografii. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne, muszą być wynikiem jednokrotnej ekspozycji.

Jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Najlepsze prace będzie można obejrzeć w marcu podczas wystawy pokonkursowej. Organizatorem imprezy jest Teatr Mały w Tychach, a współorganizatorami są Dominik Gajda i Marcin Zimnal.

Tychy Press Photo rozpoczęło się od prezentacji w 2001 r., w dolnym holu Teatru Małego, kilku fotoreporterów pracujących w Tychach, z których większość nie jest już zawodowo związana z mediami. Początkowo impreza miała charakter przeglądu, ale od 2004 roku – tak jak World Press Photo – stała się konkursem z nagrodami pieniężnymi.

Do pobrania: regulaminu konkursu i karta zgłoszenia.

Sprawdź: strona na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here