Tydzień z Hiszpanami, Grekami i Słowakami

0

Tydzień z Hiszpanami, Grekami i Słowakami. Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Help me to understand” („Pomóż mi zrozumieć”), w ramach programu „Erasmus +”. Tyszanie współpracują z rówieśnikami z Hiszpanii, Grecji i Słowacji.

Projekt (1.09.2016-31.08.2018) uwzględnia wizyty uczniów we wszystkich krajach biorących udział w przedsięwzięciu oraz szereg aktywności podnoszących jakość nauczania, motywację dzieci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie wykonali m. in. projekt loga i maskotki projektu, nagrali film o swojej szkole, stworzyli ulotkę o swoim mieście, plakat i reklamę swojego kraju, wykonali książkę o krajach europejskich, przygotowali ulubione dania swoich zagranicznych rówieśników zgodnie z przesłanymi przez nich recepturami, a w niedalekiej przyszłości podążą jeszcze śladami Napoleona i poznają legendy krajów partnerskich.

Po wizytach w Słowacji i Hiszpanii, przyszła pora na odwiedzenie SP nr 22. Po sześcioro uczniów z Hiszpanii, Grecji i Słowacji wraz ze swoimi nauczycielami przyjechało na tydzień do Tychów. W poniedziałek 23 października przywitali ich m.in. Aldona Iwaniuk, dyrektor SP nr 22 i Adam Osiński, nauczyciel języka angielskiego, koordynator projektu. Goście razem z dziećmi z tyskiej szkoły tworzą bloga, omawiają przepisy kulinarne, drzewa charakterystyczne dla swoich krajów, biorą udział w warsztatach, akcjach charytatywnych i lekcjach w języku angielskim.

Nauczyciele również są zaangażowani – poznają metodę oceniania kształtującego powszechnie stosowanego w Szkole Podstawowej nr 22, poznają specyfikę pracy w klasach integracyjnych, biorą udział w warsztatach arteterapii czy kinezjologii.

W ramach odwiedzin w Polsce wszyscy zagraniczni goście zwiedzają kopalnię soli w Wieliczce oraz Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here