I Tyski Maraton BuggyGym

0
Fot. Justyna Weglinska Photography

W sobotę 23 lipca nad Jeziorem Paprocańskim ok. 50 mam oraz ich pociechy w wózkach wzięło udział w I Tyskim Maratonie BuggyGym. Odbył się też wyścig w chodzie z wózkiem na 100 metrów. 

BuggyGym to połączenie spaceru z wózkiem, gimnastyki i spotkania towarzyskiego. Mamy mają okazję zadbać o formę, a jednocześnie zapewnić dziecku czas na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenie jest też możliwość porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi matkami.

Podczas Maratonu BuggyGym panie spacerowały z dziećmi w wózkach dookoła jeziora, co jakichś czas ćwicząc. Niejednokrotnie sam wózek jest narzędziem pomocnym przy poszczególnych ćwiczeniach. Rozgrzewkę można wykonywać razem z pociechą.

23.07 odbył się również wyścig w chodzie z wózkiem na 100 metrów. Wygrała Marta Wróbel przed Agatą Morawską-Łazarz i Aleksandrą Stępniewską.

Inicjatorką zajęć BuddyGym w Tychach jest Agata Leśkiewicz – arteterapeutką, oligofrenopedagog i filolog. Pracuje w gimnazjum i prowadzi zajęcia rewalidacyjne z młodzieżą. Posiada certyfikat instruktora BuggyGym. Jest mamą m.in. 8-miesięcznej Olivki. Pani Agata prowadzi treningi w Paprocanach oraz w Parku Suble.

Więcej o BuddyGym na profilach facebookowych: BuggyGym Tychy Agata oraz PaprocanyFoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here