Tyski radny Grzegorz Kołodziejczyk usunięty z klubu radnych PiS

0
Radny Grzegorz Kołodziejczyk, fot. ZB
Reklama

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Tychy podjął wczoraj (15 września) decyzję o usunięciu ze swojego grona radnego Grzegorza Kołodziejczyka m.in. za „wyśmiewanie inicjatyw podejmowanych przez członków klubu PiS”.

Anita Skapczyk, przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Tychy, poinformowała nas, że 15 września radni należący do klubu PiS podjęli decyzję o usunięciu ze swojego grona radnego Grzegorza Kołodziejczyka. Tym samym klub PiS w Radzie Miasta Tychy liczy obecnie 7 osób (Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Iwona Oleksiak, Andrzej Kściuczyk, Jarosław Hajduk, Sławomir Wróbel, Marek Gołosz). W zaistniałej sytuacji przewodnicząca Skapczyk zwróciła się do przewodniczącej Rady Miasta Tychy oraz do naczelnik Wydziału Obsługi Rady Miasta Tychy w Urzędzie Miasta Tychy z prośbą, aby w ławkach na sali sesyjnej, które zajmują radni klubu PiS, było tylko 7 urządzeń do głosowania.

Zapytaliśmy Anitę Skapczyk za co odwołany został  radny Grzegorz Kołodziejczyk. Usłyszeliśmy, że przemawiały za tym m.in. następujące argumenty: „Nagminna publiczna krytyka Prawa i Sprawiedliwości, podważanie głosów radych Klubu Prawa i Sprawiedliwości, lekceważące zachowanie wobec członków Klubu PiS i kolegów z Klubu Radnych PiS, wyśmiewanie inicjatyw podejmowanych przez członków Klubu PiS”.

Dzisiaj (16 września) o godz. 12.17 „Nowe Info” poprosiło Grzegorza Kołodziejczyka o (pisemny) komentarz, uprzedzając, że jeśli nie otrzymamy go w ciągu godziny, to opublikujemy materiał bez komentarza, ale gdy tylko do nas dotrze niezwłocznie zamieścimy go w artykule. Radny Kołodziejczyk poinformował nas 16 września, że wyśle komentarz. Nie otrzymaliśmy jednak wypowiedzi radnego Kołodziejczyka komentującej sprawę usunięcia go z klubu.

Grzegorz Kołodziejczyk to wieloletni tyski radny; członek PiS; w 2014 r. był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta miasta Tychy. Sygnałem poważnych problemów radnego było odwołanie go 31 października 2019 r. z funkcji pełnomocnika PiS w mieście Tychy „z uwagi na problem ze współpracą w ramach struktur partii”.

Reklama

ZB

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here