Tyski radny wśród najlepszych samorządowców w Polsce

0
Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy; fot. arc

W zeszłym tygodniu, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie „Najlepszy samorządowiec 2016 roku w Polsce”, organizowanym przez Portalsamorzadowy.pl. Wśród nich znalazł się tyski radny Michał Kasperczyk.

Plebiscyt wyłonił liczącą 30 osób Najlepszą Samorządową Radę w Polsce. Decydowali internauci. W sumie w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 10 lutego 2017 r. oddali 152 667 głosów.

W tym towarzystwie na 15. miejscu spośród 46 797 radnych w naszym kraju sklasyfikowano tyszanina Michała Kasperczyka. W województwie śląskim wyżej notowani byli jedynie radni z Zawiercia i Zabrza. Pierwsze miejsce w plebiscycie zajął Zbigniew Jurkowski, radny miasta Lublina.

Radny Michał Kasperczyk znany jest w Tychach głównie z działań na rzecz rowerzystów, organizacji imprez i inwestycji rowerowych. Do tych ostatnich można zaliczyć stacje napraw rowerów czy system miejskiej wypożyczalni jednośladów. Wśród imprez organizowanych przez M. Kasperczyka wymienić warto m.in. Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe i tematyczne przejazdy rowerowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here