Tyskie Kryterium Fiata

0

W sobotę 22 lipca część ulicy Sikorskiego została wyłączona z ruchu, ponieważ odbywał się tam, zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Polski, XV Wyścig Kolarski Tyskie Kryterium Fiata. Udział w nim wzięło prawie 300 kolarzy obu płci, w różnych kategoriach wiekowych. W tych najbardziej prestiżowych tryumfowali Mateusz Komar oraz Ewelina Szybiak.

Trasa wyścigu obejmowała zamknięty fragment ulicy Sikorskiego, którego krańce stanowiły ulice: Targiela oraz Żółkowskiego. Start oraz meta, wraz ze stanowiskiem komentatorskim, znajdowały się na wysokości dużego parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany.

W głównym wyścigu sobotniej imprezy, w którym orlicy ścigali się razem z elitą, do pokonania było 50 kilometrów, rozłożone na 25 okrążeń. Na szosie można było oglądać aktualnego mistrza Polski Artura Kurka, lecz zajął on dość odległą lokatę. Zwycięzcą został Mateusz Komar z ekipy Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli, który trasę pokonał o ułamek sekundy szybciej niż Paweł Cieślik. Trzecie miejsce zajął Piotr Konwa (orlik).

Jeśli chodzi o kobiety, to na szosie razem jechały zawodniczki z kategorii elita, orliczka oraz juniorka, mające do pokonania 30 kilometrów w 15 okrążeniach. Całe podium zajęły przedstawicielki grupy Mat Atom Deweloper: pierwsza była Ewelina Szybiak, druga Marta Lach (orliczka), zaś trzecia Katarzyna Wilkos.

Ale na Tyskie Kryterium Szosowe składały się również wyścigi w innych kategoriach. W swoich grupach wiekowych najlepsi byli: Piotr Konwa (orlik), Marta Lach (orliczka), Kacper Półtorak (junior), Anna Sagan (juniorka), Jakub Byczkowski (junior młodszy), Dominika Włodarczyk (juniorka młodsza), Julian Kot (młodzik), Julia Dąbrowska (młodziczka), Aleksander Barczyk (żak – chłopcy), Dominika Rupova (żak – dziewczynki) oraz Patryk Gruszka (VIP).

Sędziami Tyskiego Kryterium Szosowego Fiata byli Bogdan Loedl , Kamil Kwieciński oraz Rafał Makowski. Imprezę zorganizowało Kolarskie Towarzystwo Sportowe Tychy, zaś współorganizatorami byli prezydent miasta Tychy, MOSiR oraz Komenda Miejska Policji w Tychach.