Tyszanie znokautowani w Głogowie

0

W sierpniu, w pierwszej rundzie sezonu 2019/2020, GKS Tychy pokonał na swoim stadionie Chrobry Głogów 5:1. Dziś (7 marca) w meczu rewanżowym na boisku w Głogowie tyszanie przegrali z Chrobrym 1:5.

Zanim w 36 minucie padł pierwszy gol dla Głogowa (Mikołaj Lebedyński), piłka dwukrotnie zatrzepotała w siatce GKS-u, ale za każdym razem był spalony. W 41 minucie było już 0:2, znów za sprawą Lebedyńskiego (strzał z bliskiej odległości).

W drugiej połowie gospodarze nadal atakowali bramkę tyszan, ale to GKS zdobył kontaktowego gola. Piłkę w środku boiska przejął Łukasz Grzeszczyk i ruszył na bramkę bramkarza Chrobrego. Przed polem karnym podał do Mateusza Piątkowskiego, który wykończył akcję celnym strzałem.

Sześć minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Robert Mandrysz (strzał głową). Przy tej akcji wyraźnie zaspała tyska obrona. Czwarta bramkę GKS stracił po rzucie rożnym Głową wpakował piłkę do siatki Michał Michalec. Wynik meczu ustalił w 89 minucie Krzysztof Kubica.

Chrobry Głogów – GKS Tychy 5:1 (2:0)

1:0 – Mikołaj Lebedyński (36)
2:0 – Mikołaj Lebedyński (41)
2:1 – Mateusz Piątkowski (52)
3:1 – Robert Mandrysz (58)
4:1 – Michał Michalec (71)
5:1 – Krzysztof Kubica (89)

Chrobry Głogów: 25. Michał Szromnik – 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Práznovský, 3. Michał Michalec, 32. Przemysław Stolc – 7. Miłosz Kozak Ż (77, 77. Dominik Piła), 8. Szymon Drewniak, 16. Robert Mandrysz, 19. Marcel Ziemann (85, 10. Maksymilian Banaszewski) – 27. Adrian Benedyczak (72, 28. Krzysztof Kubica Ż ), 11. Mikołaj Lebedyński.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 6. Marcin Kowalczyk, 3. Łukasz Sołowiej, 21. Ken Kallaste – 24. Dominik Połap, 14. Dario Krišto Ż (46, 22. Wilson Kamavuaka Ż), 96. Wojciech Szumilas (63, 17. Sebastian Steblecki Ż), 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde (74, 13. Łukasz Moneta) – 27. Mateusz Piątkowski.