Tyszanin Jakub Chełstowski okręgowym szefem PiS w regionie górnośląskim

0
Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego i pełnomocnik PiS Okręgu nr 31; fot. ZB

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, został mianowany przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, pełnomocnikiem okręgowym PiS w Okręgu nr 31. Inaczej mówiąc Jakub Chełstowski został szefem struktur partyjnych PiS m.in. w najważniejszych miastach Górnego Śląska.

Jakub Chełstowski od 21 listopada 2018 r. jest marszałkiem województwa śląskiego. Jak informuje nas Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, obecna nominacja na szefa okręgowych struktur partyjnych PiS nosi datę 12 marca 2019 r. i z tym dniem nowy pełnomocnik okręgowy Okręgu nr 31 objął swoje obowiązki, zastępując na tym stanowisku Grzegorza Tobiszowskiego, posła i wiceministra energii (decyzję taką prezes Jarosław Kaczyński podjął w związku z wyborem G. Tobiszowskiego do Parlamentu Europejskiego). Jednym z największych sukcesów Grzegorza Tobiszowskiego na polu partyjnym było utworzenie koalicji w Sejmiku Samorządowym, dzięki której województwem rządzi PiS, a Jakub Chełstowski został marszałkiem.

Jakub Chełstowski ma 39 lat, jest tyszaninem, byłym tyskim radnym, w PiS od 2017 r. Pracę rozpoczął jako elektronik w Zakładzie Elektroniki Górniczej w Tychach, później pracował w jednej z fabryk branży motoryzacyjnej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; ukończył studia; przez jakiś czas był pracownikiem tyskich spółdzielni mieszkaniowych „Teresa” i „Oskard”; podjął następnie pracę w branży finansowej, był kierownikiem w spółce „Silesia”, a po wygranym konkursie został prezesem Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, gdzie pracował do czasu wyboru na marszałka województwa śląskiego. Teraz, będąc marszałkiem, został szefem struktur partyjnych PiS w jednym z najważniejszych regionów Polski.

– Dziękuję za zaufanie – napisał Jakub Chełstowski. – To wyzwanie i motywacja do dalszej pracy na rzecz mieszkańców regionu.

(icz)

Marszałek z Tychów. Kilka faktów z życiorysu Jakuba Chełstowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here