Tyszanin wyróżniony w prestiżowym konkursie fotograficznym

0
Wyróżnione zdjęcie Artura Jastrzębskiego wykonane na Korsyce

Tyszanin Artur Jastrzębski został wyróżniony w Konkursie Fotograficznym Hydropolis, którego przewodnim tematem była woda. Jednym z jurorów konkursu był światowej sławy fotografik Ryszard Horowitz. Gala wręczenia nagród odbyła się 6 października w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu, które było organizatorem konkursu.

Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie trzy fotografie – w wybranych przez siebie kategoriach. Konkurs składał się z trzech kategorii: „Ocean życia”, „Człowiek i woda” oraz „Miasto i woda”. Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy w Hydropolis, ale ich interpretacja w kontekście konkursu była dowolna.

Na konkurs napłynęło ok. 2500 fotografii zrobionych przez ok. 2000 osób. Jury wybrało 11 laureatów (Grand Prix, 3 nagrody w każdej z trzech kategorii, Nagroda Publiczności, 6 wyróżnień – po dwie w każdej kategorii).

– Moja fotografia pt. „Parking” otrzymała wyróżnienie w kategorii „Człowiek i woda”. Zrobiłem ją na Korsyce w 2010 r. w miejscowości Calvi – mówi tyszanin Artur Jastrzębski. – W pełni ukazuje ono, że zasady parkowania na tej wyspie nie obowiązują. Każdy parkuje tak jak chce i nikt się nie denerwuje, że ktoś zastawił mu auto. Po prostu cierpliwie się czeka. Jedyne co irytuje korsykańskich kierowców, to brak złożonych lusterek w samochodzie. Uważają, że marnuje się w ten sposób cenne miejsce.

Jurorzy oceniali m.in. jakość, oryginalność, kreatywność oraz walory artystyczne fotografii. Jednym z nich był Ryszard Horowitz – światowej sławy fotograf i specjalista w zakresie cyfrowego przetwarzania fotografii. Ponadto w jury zasiadali: Małgorzata Skoczylas – artysta plastyk, fotograf, designer, członek ZPAF, laureatka International Photography Awards; Marcin Oliva Soto – absolwent Wyższego Studium Fotografii AfA oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, przez 10 lat fotoreporter Dziennika Polska the Times Gazeta Wrocławska; Mateusz Piesiak – fotograf dzikiej przyrody, dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w największym konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej „BBC Wildlife Photographer of the Year” oraz Maria Brzezińska – p.o. redaktor naczelnej miesięcznika „Podróże”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here