Tyszanka lekkoatletyczną medalistką halowych mistrzostw Polski

0
źródło: Bogdan Przybycin

Na halowych mistrzostwach Polski U-18 w lekkoatletyce, które odbyły się w połowie lutego w Toruniu, Oliwia Ślusarczyk z MOSM Tychy zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Sportowcy ze Śląska zdobyli w sumie 20 medali.

Jak informuje nas trener Bogdan Przybycin, halowe lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U-18 trwały od 14 do 16 lutego br. na obiekcie Arena Toruń.

– Lekkoatletka Oliwia Ślusarczyk z  MOSM Tychy, zdobyła brązowy medal w skoku w dal – informuje Bogdan Przybycin. – Zawodniczka skoczyła na odległość 5 m 48 cm. Osiągnęła ten wynik w pierwszej kolejce skoków. Do ostatniej, szóstej kolejki dawało to jej drugie miejsce. Wygrała zawodniczka z Torunia, Anna Matuszewicz przed Emilią Wawrowską z Lubina. Rok temu Oliwia również  zdobyła w Toruniu brązowy medal. Można więc powiedzieć, że utrzymała trzecie miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Trener Przybycin informuje, że w halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Polski rozegranych w Toruniu ekipa województwa śląskiego zdobyła w sumie 20 medali, co pozwoliło wygrać jej  klasyfikacje wojewódzką.

Oliwia Ślusarczyk, jak słyszymy, jest uczennicą II LO w Tychach im. Norwida. Chodzi do I klasy. Jest stypendystką UM w Tychach, laureatką nagrody Tyskie Orły.

Bogdan Przybycin dodaje, że dwa tygodnie wcześniej Oliwia wygrała w Ostrawie halowe mistrzostwa Śląska. Dlaczego zawody mające wyłonić najlepszych zawodników na Śląsku rozgrywano za granicą?

– Bo Ostrawa jest stolicą ślaskiej zimowej lekkiej atletyki – mówi trener Przybycin. – W zawodach tych medale zdobywali także inni tyszanie: Karina Sofińska  MOSM – II m trójskok, III m w dal. ( open); Adam Warecki – MOSM II miejsce w dal U -18; Mateusz Misterek MOSM – II miejsce w dal , II miejsce 60 m U-16; Maja Rubka MOSM – II miejsce 600 m U -12; Szymon Topolnicki- AZS AWF Katowice – II m- 3 km ( Open); Julia Korzuch – AZS Awf Katowice – II m -200 m ( open); Julia Frąckowiak MCKiS Jaworzno – II m- skok w dal ( open).

(pp)

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here