Tyszanka młodzieżową wicemistrzynią Polski w lekkoatletyce

0
Od lewej: Julia Frąckowiak, Edyta Bielska, Natalia Benedykcińska; fot. Bogdan Przybycin
Reklama

Tyszanka Julia Frąckowiak została wicemistrzynią Polski w skoku w dal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23. Zawody odbyły się w Suwałkach w dniach 24-25 lipca.

Jak informuje nas Bogdan Przybycin, trener zawodniczki, Julia Frąckowiak urodziła się i mieszka w Tychach, ma 22 lata, jest absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego w Tychach, a obecnie studentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Trenuje skok w dal w klubie MCKiS Jaworzno. Do sportu trafiła w 2019 r. przez przypadek – jej talent objawił się, gdy chciała jedynie zdobyć zaliczenie z wychowania fizycznego na PŚl. Teraz z sukcesem podejmuje walkę z zawodniczkami trenującymi 8-12 lat.

Podczas 38. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23, które 24 i 25 lipca odbywały się w Suwałkach, w skoku w dal wynikiem 616 cm zdobyła srebrny medal.

– To rekord życiowy Julii Frąckowiak, rekord Tychów – mówi trener Przybycin. – Nigdy żadna tyszanka nie skoczyła dalej. Przegrała o 1 cm z Edytą Bielską (617cm), zawodniczką z województwa zachodniopomorskiego.

Julia Frąckowiak, jak słyszymy od jej trenera, dotychczas zdobywała medale na mistrzostwach województwa śląskiego. W zeszłym roku zdobyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostw Polski, a na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 była czwarta. W 2021 r. zadebiutowała na seniorskich MP w Poznaniu (zajęła 11 miejsce).

Reklama

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here