Uchodźcy ukryci w ciężarówce

0
Jeden z zatrzymanych obcokrajowców; fot. fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Przyjechali do Polski ukryci w naczepie bułgarskiej ciężarówki – dwaj obywatele Bangladeszu i obywatel Iraku. Do pojazdu dostali się na terenie Rumunii. Policjanci zatrzymali ich 21 maja na stacji paliw w Warszowicach (gmina Pawłowice).

Informację o obcokrajowcach przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku. Jak zeznali, do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii dzięki pomocy przemytnika. Oświadczyli, że zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Komendant Straży Granicznej w Bielsku-Białej wszczął w stosunku do nielegalnych migrantów postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o odsyłaniu uchodźców. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here