Uciekł z więzienia, namierzyli go w Wiedniu

0
zdjęcie ilustracyjne; fot. RB
Reklama

Policjanci z Bierunia namierzyli mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania i kilkoma listami gończymi. Przestępca w 2017 r. uciekł z więzienia we Wrocławiu. Dzięki współpracy z austriacką policją został on zatrzymany w Wiedniu, skąd wczoraj deportowano go do kraju.

Kryminalni z bieruńskiej komendy, zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, ustalili prawdopodobne miejsce przebywania poszukiwanego od 3 lat mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Mężczyzna w 2017 r. zbiegł z więzienia we Wrocławiu, gdzie odbywał karę blisko 5 lat pozbawienia wolności za liczne przestępstwa, m.in. włamania, kradzieże, oszustwa, wymuszenia rozbójnicze, groźby karalne, przywłaszczenia, fałszowanie dokumentów czy przestępstwa narkotykowe.

Dzięki współpracy bieruńskich policjantów z mundurowymi z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej, ukrywający się od kilku lat przestępca został zatrzymany w Austrii. Z uwagi na epidemię koronawirusa, od lutego br. przebywał w austriackim areszcie. 23 czerwca został deportowany do kraju, gdzie trafił ponownie za kraty.

Teraz dodatkowo będzie odpowiadał za bezprawne uwolnienie się, za co Kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Za poprzednie przestępstwa pozostało mu jeszcze do odsiadki przynajmniej 3 lata.

Reklama

(J), źródło: KPP Bieruń

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here